Książka była dobrem luksusowym już od zarania jej dziejów, początkowo obcowały z nią wyłącznie elity kościelne, szlachta i możnowładcy. W wiekach średnich ręcznie przepisywane skrypty osiągały niekiedy niebotyczne ceny, zdarzało się, że za książki oddawano wsie i ziemie, a i same oprawy były kosztowne. Z biegiem lat książka stała się dobrem powszechnym, dostępnym dla każdego, zatem żeby uzyskać poważanie otoczenia nie wystarczy być posiadaczem biblioteki, należy mieć luksusową bibliotekę, w której każdy wolumin wyróżnia się na półce, jest niepowtarzalny i piękny.

Pozyskanie rzadkich egzemplarzy wczesnych wydań książkowych w oryginalnych i dobrze zachowanych oprawach staje się czasem niewykonalne, natomiast współcześnie wydane pozycje zwykle odbiegają od reszty naszego księgozbioru, psując poczucie ładu i estetyki.

Świadczone przez nas usługi introligatorskie pozwolą odrestaurować cenne, lecz zniszczone egzemplarze, przywrócić im dawny blask, nadać nowe życie w nowej pięknej oprawie, także zespolić i ujednolicić księgozbiór, kiedy nowe książki otrzymają ekskluzywne oprawy. Taki księgozbiór dostarczy Państwu odpowiednich wrażeń estetycznych i zapewni spodziewany prestiż.

Artystyczna oprawa ksiąg ANTYKWARIAT SOBIESKI
Paweł Franciszek Kołata

Saczyn 53a,
62-872 Godziesze,
Tel.  +48 609 772 993
E-mail:  intro@antyksobieski.pl

Szukaj